Заощаджені гроші — зароблені гроші.Генрі Форд
 

Робіть аналіз ґрунту — зменшуйте затрати на гектар, заощаджуйте на добривах!

У природі є закони, що існують самостійно, незалежно від того, хто ми за фахом, і діють вони без нас. Тому основний закон такий: зібрав урожай, поверни в землю елементи, які виносено з продукцією. Якщо ми хочемо працювати на цій землі довго, тоді потрібно про неї піклуватися. Звичайно, фермер — людина розумна, тож ризикувати не буде. І тим, що має від свого традиційного господарювання, задоволений. Але для того, щоб рухатися вперед і заробляти з одиниці площі більше, треба орієнтуватися на нові методи в роботі та застосовувати сучасні й продуктивні підходи, включаючи також не новий, але практичний у роботі, аналіз ґрунту.

Від вмісту в ґрунті корисних речовин залежить врожайність сільськогосподарських культур. Якщо таких речовин недостатньо, земля потребує внесення добрив. Найчастіше ми вносимо надмірно великі дози мінеральних добрив і мікроелементів, несучи невиправдані витрати, але не отримуючи від цього віддачі. Відсутність або надлишок одного з елементів може блокувати надходження інших життєво важливих елементів.

Кожен сільгоспвиробник, фермер ставить собі завдання отримати певний урожай потрібної якості, бо тільки тоді вирощена продукція стає товаром. Проведення агрохімічного обстеження (аналізу ґрунтів) — це фундамент, на якому будується вся система удобрення. Якщо ми, наприклад, хочемо зібрати 40 т картоплі з гектара, то на формування врожаю піде певна кількість елементів. Частина їх є в ґрунті, а решту потрібно внести добривами. Ґрунт ніколи не відповідає потребам рослини, якщо ми запрограмували високий уражай.

Аналіз ґрунту допомагає визначити: на які елементи багатий ґрунт. Яким ресурсом ви як господар безплатно володієте. Тобто, наявність певної кількості елементів у ґрунті — це й є ваші гроші, які ви можете використовувати. Тому саме аналіз ґрунту визначає кількість цих грошей. Знаючи, що має ґрунт і що потрібно рослині, ви менше витратите коштів на забезпечення цієї різниці добривами.

Для раціонального використання добрив необхідно знати яка кількість макро- та мікроелементів, міститься в ґрунті на кожному полі, відповідно, розрахувати необхідну кількість добрив під запланований урожай.
Внесення основних добрив у ґрунт є першим етапом технології мінерального живлення сільськогосподарських культур. Штучні добрива повинні відновлювати баланс елементів живлення, але при цьому не порушувати екосистему життєдіяльності мікроорганізмів.
Крім підживлення основними елементами для формування врожаю - азоту, фосфору і калію, ґрунт повинен забезпечувати збалансоване надходження доступних для живлення рослин всіх елементів живлення, необхідних для формування врожаю.
Для досягнення високої продуктивності треба мати на увазі, що рослина приймає елементи живлення в певній послідовності: Бор (В), Кремній (Si), Кальцій (Са), Азот (N), Магній (Mg), Фосфор (Р), Вуглець (С ), Калій (К).

 • Бор

  запускає тиск соку по провідній системі, збільшує виділення цукрів, покращує роботу мікроорганізмів і переводить недоступний кремній в аморфний стан (доступний рослинам), сприяє посиленню транспорту кальцію, а також калію, будучи транспортним агентом.
 • Кремній

  сприяє посиленню поглинання та транспортування елементів живлення , активує механізми самозахисту рослин - накопичення сухої речовини, знижує токсичну дію солей на метаболізм рослин.
 • Кальцій

  в поєднанні з бором важливий для ділення і розвитку клітин. Посилює утворення гормонів росту, необхідних для утворення потужної кореневої системи, кущіння, запилення квіток і наливу насіння.
  • Азот

   найбільш широко використовуваний макроелемент, найважливіший будівельний матеріал рослин, який збільшує зелену (вегетативну) масу рослин і, як наслідок, врожайність. Азот бере участь у створенні білків, як важлива складова частина знаходиться в нуклеопротеїнах і нуклеїнових кислотах, входить до складу молекули хлорофілу, вітамінів, алкалоїдів.
  • Фосфор

   один з основних макроскладників, що підвищує врожайність та якість продукції. Завдяки своїй активуючій дії фосфор відіграє вирішальну роль при фотосинтезі, передачі енергії та водню (диханні), передачі спадкових властивостей, створенні клітинних мембран, прискорює перехід рослин до репродуктивної фази розвитку. Фосфор позитивно впливає на генеративні органи рослини, що особливо важливо для культур, товарними органами яких є насіння та плоди (зернові, плодові, ягідні, більшість овочів).
  • Магній

   впливає на всі процеси у клітинах рослин, де відбувається передача хімічної енергії та її накопичення (фотосинтез, дихання, гліколіз тощо). Разом зкальцієм магний бере участь у побудові пектинових речовин стінок клітин. Більше 300 ферментів активуються магнієм завдяки його специфічному зв'язуванню в комплекси. Магній також позитивно впливає на перенесення та засвоєння фосфору.
  • Калій

   головний складник, що підвищує врожайність, якість та стійкість рослин. Калій позитивно впливає на стійкість рослин до засухи, низьких температур, шкідників і грибкових захворювань, дозволяє рослинам економічніше і продуктивніше використовувати воду, посилює перенесення речовин в рослині та розвиток кореневої системи
  •  

   

  Для підвищення ефективності застосування добрив і збереження ґрунтової родючості, перед проведенням посівної кампанії проводиться комплексне обстеження ґрунтів для розрахунку ресурсу поля і виявлення обмежень формування високої продуктивності рослин. Щоб максимально ефективно відібрати проби грунту потрібно знати: в яких ділянках поля урожай був хороший, а в яких поганий, для відображення в картографічному вигляді неоднорідності за вмістом макро- та мікроелементів на полі. Однією з головних причин хорошої урожайності та якості зібраного врожаю на європейських фермах є невеликі поля, які значно легше збалансувати за рівномірністю розподілу поживних речовин, усуваючи при цьому неоднорідності. Тому правильніше відбирати проби ґрунту на основі карт урожайності, якщо таких немає наші спеціалісти використають дані супутникових знімків для визначення вегетаційного індексу NDVI,(NDVI- відображає рівень насиченості азотом),що дозволить раціональніше розподілити точки для відбору проб. Також для відбору проб використовується картограма агротехнологічних груп ґрунтів, для правильного розподілу проб з більш складним рельєфом. Наші спеціалісти відберуть проби ґрунту високошвидкісним пробовідбірником американського виробництва Amity, на базі автомобіля УАЗ. 
   
  МИ ПРОПОНУЄМО:
  - картографування полів: визначення точної площі, виявлення ступеня ущільнення ділянок (плужної підошви);
  - визначення вмісту рухомих форм елементів живлення: N-NO3, P2O5, K2O, Mg, Ca, SO4, B, Cu, Zn, Mn, Fe, Na, Cl.
  - визначення параметрів доступності елементів живлення: показник кислотності (рН), електропровідність ґрунтового розчину (Ес).
   
  МИ НАДАЄМО:
  - Карти полів із зазначенням точних розмірів і площ.
  - Карти розподілу поживних речовин по кожному з елементів живлення.
  - Розрахунок норм внесення добрив під запланований врожай.
  - В залежності від вимоги замовника матеріали надаються в двох варіантах: узагальнений - середні значення по кожному полю, або диференційований - для систем точного землеробства.
  - Підготовка даних для програм «Точного землеробства» і введення даних в систему 1С, ГІС.
   

  ВИ ОТРИМУЄТЕ:                                                                                                                                                                                                    - підвищення врожайності сільськогосподарських культур та якості продукції.
  - збільшення резистентності рослин до несприятливих умов, захворювань і шкідників, зниження ризиків втрати продуктивності рослин.
  - скорочення витрат на внесення надлишкових норм добрив, зменшення пестицидного навантаження.
  - збільшення окупності застосовуваних добрив і засобів захисту рослин.

   

  Замовити аналіз ґрунту:

  +38(098)-90-85-679

  email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

   

  165 COM_CONTENT_REVIEW
  |